Marcela Bognárová - Zájmové kurzy a semináře

pro širokou laickou veřejnost - klasické relaxační masáže - reflexní, antistresové, detoxikační, uvolňovací a energetické, moxování a Gua Sha

Indická Champi

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *V Indii se praktikuje již více než 4 000 let. V životě Indů zaujímá tato masáž velmi důležitou roli a je praktikována každodenně. Původně se používala k posílení a zlepšení pokožky hlavy a kvality vlasů s použitím různých bylin a koření. Dnes nám pomáhá ulevit od bolestí hlavy, očního napětí, ucpaných dutin, ztuhlosti krku a ramen, poruch spánku, zlepšuje soustředěnost a přispívá k maximálnímu uvolnění a relaxaci během krátké doby.

Indická masáž hlavy je masáž zklidňující, relaxační. Správně provedená masáž dokáže nahradit i masáž celého těla. Velmi účinně odstraňuje stres, což je v dnešní uspěchané době velmi důležité. Při pravidelném opakování dokáže masáž omezit nebo dokonce i zastavit výskyt migrén, vylaďuje energetický tok v těle.  Masáži hlavy předchází uvolnění ramen, šíje, paží, krku a po masáži hlavy může následovat i masáž obličeje. Indická masáž hlavy se provádí nejčastěji v sedě a klient je při ní oblečen. Provádí se na sucho, bez použití olejů i krémů. Existuje i druhá forma - v leže jako aromamasáž. Celkový účinek masáže zvyšuje působení vybraných esenciálních olejů, které používám do masážních směsí nebo k provonění prostředí, kde masáž provádím.


 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

 
www.masaze-marcela.kvalitne.cz www.masaze.info/marcela-bognarova www.lide.cz/masaze.marcela