Marcela Bognárová - Zájmové kurzy a semináře

pro širokou laickou veřejnost - klasické relaxační masáže - reflexní, antistresové, detoxikační, uvolňovací a energetické, moxování a Gua Sha

Moxa a Gua Sha

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  * 


Je součástí tradiční čínské medicíny, kde se využívá tepla a kouře z léčivé moxy. Moxy jsou dvojí - kouřivé a nekouřivé. Zahřívají se akupunkturní body a tím se stimulují nebo léčí dané orgány. Dochází k prohřátí a uvolnění. Tělo tak dostává potřebnou energii, díky níž se lépe vyrovnává s nemocí a především se předchází jejímu vzniku.

Moxy se přikládají do určité vzdálenosti od daného bodu, jedná se o tzv. nepřímou metodu, která příjemně prohřívá místo a klient pociťuje úlevu nejen díky teplu, ale i díky uvolňujícím se látkám z bylin (existuje i metoda přímá, kde se moxy přikládají přímo na pokožku). Moxy jsou z čínského pelyňku (Artemisia chinensis) a dalších léčivých bylin. Na většinu lidí působí vůně pelyňku uvolňujícím účinkem, dochází zde tedy i k příjemné aromaterapii.

Gua Sha (Kvaša) je destička z buvolího rohu s jejíž pomocí jemně masírujeme a tím vytváříme proud energie, která příznivě ovlivňuje bolavé místo.
*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  * 

 
www.masaze-marcela.kvalitne.cz www.masaze.info/marcela-bognarova www.lide.cz/masaze.marcela