Marcela Bognárová - Zájmové kurzy a semináře

pro širokou laickou veřejnost - klasické relaxační masáže - reflexní, antistresové, detoxikační, uvolňovací a energetické, moxování a Gua Sha

Salus

 

Svým zákazníkům nabízím i poradenství a možnost zakoupení přírodní kosmetiky firmy SALUS přímo v salonu.

Díky nejšetrnějším výrobním postupům zůstávají oleje SALUS "živé" a tím pádem mimořádně účinné. Esenciální, rostlinné, tělové a masážní i regenerační obličejové oleje mají 100% čisté přírodní složení. SALUS hydrofilní odličovací oleje a koupelová kosmetika obsahují minimálně 97% čistých přírodních olejů, s minimálním nutným množstvím bezpečných emulgátorů.

Produkty SALUS jsou vyráběny pouze z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu (60% produkce pochází z ekologického zemědělství a volného sběru).Výrobce produktů značky SALUS pracuje s rostlinnými oleji výhradně lisovanými za studena (LZS) a stoprocentními esenciálními oleji. Díky lisování za studena si oleje SALUS zachovávají nejvyšší množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě. Dovedou tyto cenné látky v maximální míře předat našemu tělu, jsou "extraktem zdraví".

Pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky, působí komplexně a jejich složení nejvíce odpovídá složení tuků našeho těla. Výborně se vstřebávají, nezanechávají pocit mastnoty, neucpávají póry. Jsou vhodné pro všechny typy pokožky. Zásadně neobsahují minerální oleje (paraffinum liquidum - vyráběné z ropy) nebo rafinované oleje. Nenajdete v nich syntetické vonné látky, konzervanty ani barviva.

Svým složením se výrazně odlišují od výrobků, jejichž hlavní složkou je voda (tento fakt někteří výrobci ani neuvádějí) a produkty tenzorové chemie.

Éterické oleje neboli rostlinné silice jsou obsaženy nejen v květech a polodech, sle i v listech, kůře a kořenech. Jejich chemické složení je velmi komplikované, v laboratorních podmínkách nenapodobitelné. Na výrobu několika kapek je někdy potřeba až kilogramu suroviny.

Jak lze esenciální oleje používat:

Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.

  • 1. Inhalace: Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapeme 3 - 8 kapek esenciálního oleje. Můžeme také nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník (a použít například při dlouhé jízdě autem).

  • 2. Koupele: 3 až 10 kapek (záleží na individuální snášenslivosti) rozmícháme v 1 dcl mléka, smetany nebo v 1 lžíci medu a přidáme do lázně.

  • 3. Masáže: 10 -25 kapek naředit v 50 ml rostlinného oleje lisovaného za studena.

  • 4. Potírání pokožky: neředěný je možno na pokožku používat pouze čajovníkový /tea tree/ a levandulový éterický olej. Ostatní éterické oleje je nutné před nanesením zředit.


Rostlinné oleje lisované za studena (LZS)

  • - Pravidelná péče o pokožku - vtíráním do kůže a masáží pomáhá správně zvolený olej pokožku regenerovat, zachovat její pružnost, pevnost a vláčnost, obnovovat přirozený lipidový filtr a podporovat přirozenou hydrataci pokožky.

  • - Péče o vysušenou a problematickou pokožku - oleje zlepšují stav pleti při kožních problémech, při akné, ekzému a lupénce.

  • - Péče o pokožku poškozenou opalováním

  • - Péče o zuby, vlasy a nehty - vybrané oleje pomáhají udržet jejich prvotřídní stav.

  • - Péče o dětskou pokožku - nejpřirozeněji ošetřují jemnou a citlivou dětskou pokožku. Jsou vhodné i v prvních dnech života dítěte, kdy ještě pokožka není schopna sama se chránit před vnějšími vlivy prostředí. Beze zbytku se vstřebávají, pokožku nezatěžují a podporují její přirozený ochranný filtr. Jsou ideální po koupání či plavání.

  • - Vnitřní užívání - různé druhy olejů působí na specifické problémy - zlepšují stav při atopickém ekzému, posilují imunitu, pomáhají snižovat cholesterol, upravují trávení, činnost jater, premenstruační syndrom, klimakterické potíže a mnohé další. Dávkování je u většiny olejů obdobné, stačí jedna kávová lžička jednou až třikrát denně. Vyjímkou je Jojobový olej neboť z hlediska složení jde o vosk a trávícím traktem prochází nezměněn. Jako jedniný olej značkly Salus se tedy neužívá vnitřně. Pozor také na dávkování Ricinového oleje, neboť působí jako projímadlo.Proč vlastně dovede vůně "léčit"? Čich je nejcitlivější smysl člověka. Jde vlastně o fyzikálně-chemický smysl, vůni totiž cítíme jen při bezprostředním kontaktu molekul vonné látky s našimi čichovými receptory. Ty vysílájí signály do mozku, který pak na tyto signály reaguje a může vyvolat impulsy. S čichovými nervy je totiž těsně spojená jak intelektuální tak analytická část mozku. Kromě toho molekuly silic vstupují vdechnutím do plic a odtud do celého těla. Tím je účinek násoben.

 
www.masaze-marcela.kvalitne.cz www.masaze.info/marcela-bognarova www.lide.cz/masaze.marcela